«

»

Čvc 18 2013

Print this Příspěvek

Členění bytu

1177538_new_kitchenSoučasná výstavba a zejména nové developerské projekty již delší dobu dávají přednost bytům s otevřenou dispozicí. Přestože převládá snaha vytvořit co nejvzdušneji působící prostor, mnohem víc přirozeně a uvolněně se cítíme, když jsou jednotlivé funkční zóny od sebe alespoň částečně oddělené.

Způsobů, jak toho dosáhnot, existuje více. Zvolit lze například různé příčky, které mohou být z cihel, tvárnic nebo sádrokartonu. Tím však daný prostor pevně vymezujeme a případné změny jsou možné jen za pomoci náročnějších stavebních úprav. Další možností jsou posuvné systémy a dveře, jaké známe zejména u vestavěných skříní, a které se používají hlavně pro oddělení ložnice a šatny nebo obývacího pokoje a pracovny. Nejjednodušší variantu pak představuje rozdělení místnosti pomocí nábytku. Obvykle k tomuto účelu slouží regály, knihovny, skříně, ale také paravany, nízké police či květinové stolky nebo stojany. Méně obvyklé, ale zajímavé moderní řešení představují průsvitné závěsné dekorativní panely (dodávají se obvykle v sadě).

Tipy do pokojů

Obytnou místnost lze rozčlenit také jádrem, do kterého je integrována sestava s televizí a ze strany druhé věšáková stěna.

Obývací pokoj s jídelním koutem zajímavě rozděluje úzká příčka, jejíž funkce v interiéru je zdůrazněna použitím odlišného druhu tapety.

Nejčastějším způsobem členění kuchyně spojené s jídelnou bývá barový pult. V tomto případě úzký regál navazuje na jídelní stůl a lavici.

Malý pokoj pro školáka vyžaduje chytré nápady. Tady pracovní místo odděluje vysoký regál.

Spojení ložnice a šatny je velmi praktické. Pokud schováte šatnu za posuvnou stěnu, zatáhnete dveře a rázem máte uklizeno.

Zdroj: http://www.akobyvat.sk/

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/cleneni-bytu/

1 comment

  1. admin

    nedávno jsme přemýšleli nad našim bytem a začali hledat prodej bytu Ústí nad Labem, kde bydlíme a nakonec si našli skvělý přímo pro nás

Napsat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít