«

»

Říj 27 2013

Print this Příspěvek

Co musí mít moderní venkovní markýzy

venkovni-markyzy-009Skvělé posezení venku může přerušit nepříjemný déšť anebo jiné rozmary počasí. Pokud nemáte to správně zastřešení, pak vás často potrápí i slunce. Ideální volbou jsou klasické pergoly anebo jiné typy venkovních staveb. Když ale již posezení máte a nechcete investovat peníze do nového anebo do jeho kompletního zastřešení, pak se mohou náramně hodit kvalitní moderní markýzy. Právě ony jsou schopny efektivně zakrýt posezení a vytvořit tu správnou atmosféru.

Nejmodernější markýzy jsou v současnosti skutečně hezké a maximálně praktické. Podívejme se tedy na to, co by takovéto venkovní markýzy měly mít. Základem markýz je určitě masivní nosná konstrukce. Jen ona je schopna markýzy udržet, aby byly rovné a jejich ovládání bylo maximálně komfortní. Robustní konstrukce musí být také opatřena vrstvou zamezující korozi. Takovouto markýzu může zničit jen někdo, kdo skutečně chce, jinak vydrží navěky. Markýza váží desítky kilogramů a kvalitní připevnění k fasádě je nesmírně důležité a prakticky nezbytné.

Volit dnes můžete prakticky hned tři typy markýz. Jde o markýzy kazetové, polokazetové anebo markýzy bez jakéhokoli krytu. Ideální volbou jsou kazetové výsuvné markýzy. V tomto případě je markýza ukryta přímo v kazetě a nedochází k jejímu opotřebení vlivem prostředí. Když markýzu a její služby momentálně nepotřebujete, tak se do kazety schová. Dále je nutné si dát u moderních markýz pozor na to, aby látka, která tvoří jejich povrch, byla opravdu kvalitní a aby byla vybavena UV vrstvou. Mnohé levné markýzy ze supermarketů velmi rychle vyblednou, což si pochopitelně nepřejete. Určitě také není špatné nechat si markýzu zhotovit přímo na míru i barevně. Pokud chcete vybrat přesně barvy, tak byste u kvalitních markýz o tuto možnost neměli přijít!

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/co-musi-mit-moderni-venkovni-markyzy/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít