«

»

Lis 27 2013

Print this Příspěvek

Grilování jako cesta z nudy

Vepřovo-kuřecí-kebab-s-chilli-papričkouLidé se od dob minulých scházeli při různých příležitostech. Každý člověk je sociální tvor a kontakt s ostatními lidmi pro něj určitě není cizí. Naopak společnost ostatních vyhledává. Možností k příjemnému posezení se známými lze najít v různých podobách. Jednou z nich je každopádně grilování. Stejně tak jako dobrou společnost vyhledávají mnozí z nás také vynikající pokrmy, které uspokojí naše chuťové pohárky.

Grilování se řadí mezi nejoblíbenější možnosti přípravy pokrmů vůbec. Není se čemu divit, jelikož právě při grilování můžete jednak čichat a později ochutnávat neskutečně dobroty a jednak také povídat s ostatními lidmi nejen o grilování samotném, ale i o všem možném, co se třeba jídla jako takového vůbec netýká.

Základem pro každé grilování jsou bezesporu kvalitní recepty na grilování. Pokusme se tedy na nějaké upozornit. Mnohdy právě kvalitní suroviny kombinované s výbornými recepty mohou přilákat i k vám domů spousty přátel. Asi nejklasičtějším základem každého grilování je každopádně maso. Pokrmy z něj jsou vynikající. Volit lze jak klasické vepřové maso, které je v našich končinách nejoblíbenější, tak i mnohem jemnější maso drůbeží. Mnozí z nás rádi grilují ale také ryby. Ty jsou nejzdravější a chuťově mnohdy nejvýraznější.

Zajímavé jsou jak klasické steaky, tak i jiné variace mas. Jmenovat bychom mohli například vepřovo-kuřecí kebab s chilli papričkou. Kebab představuje jednu z variací mletého masa, které se v podobě malých válečků uhněte na předem připravené dřevěné tyčinky. Samotná konzumace je pak v mnohém jednodušší a zejména stylovější. Dát si tak můžete vynikající jídlo, které bude chuťově naprosto skvělé a také tradiční. Určitě se také nejedná o složitý recept, který byste nezvládli. Volit ke grilování ale můžete klidně i zeleninu anebo sýry. Zejména grilovaný hermelín určitě stojí zato.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/grilovani-jako-cesta-z-nudy/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít