«

»

Čvc 19 2013

Print this Příspěvek

Ideální kuchyně

782066_small_kitchenIdeální kuchyně je ta, která se líbí vám, a kterou si můžete bez zadlužení dovolit ze svého příjmu.

Pokud prostory vašeho bytu dovolují pouze malou kuchyň, nezoufejte. V malé kuchyni máte vše po ruce, nenaběháte se jako ve velké.
Určitě v takové kuchyni budete mít vše, co k přípravě jídel potřebujete. Využijete každou polici, každou zásuvku.

Jak by měla být připravena ideální kuchyň?

Tak, jak vám nejvíce vyhovuje. Je zbytečné dodržovat zásady, které jsou pro vás nepřijatelné a omezují vás.

Pokud nechcete nic pokazit, tak experimentovat a rozvrhnout kuchyň dle vlastních představ můžete tehdy, když to umožňuje její dispoziční řešení.

Například v panelácích je obvyklé odsávání par do společné stupačky. Z toho hlediska není rozumné řešení, aby sporák byl na jiném místě než bylo předem plánované a pak k němu přidat digestoř pouze s recirkulací pár.

Na co nesmíme zapomenout

V kuchyni se nemůžeme vzdát základních spotřebičů, jako je sporák a lednice. Nesmí chybět také dřez a stůl. Výhodné je mít také pracovní desku, nejlépe hrubší a kvalitnější.

Při nákupu ledničky je třeba zvážit poměr cena / funkce / rozměry / ​​výkon. Vícečlenná domácnost využije i myčku nádobí.

Na co bychom měli myslet

Důležité je věnovat pozornost správnému osvětlení. Mělo by být umístěno tak, abychom nemuseli pracovat ve vlastním stínu. Dobře osvětlený by měl být prostor nad varnou i pracovní deskou.

Práci vám usnadní výška pracovní desky, při které se nebudete muset velmi předklánět, natahovat ani hrbit. Pro vyšší lidi je dobré pořídit desku s výškou místo původních 85cm klidně 92cm i více.

Správně navržená kuchyně nás zbaví zbytečného pobíhání. Věci, které často používáte, umístěte co nejblíže k pracovní ploše.
Méně často používané nebo sezónně využívané předměty můžete ukládat v horních policích skříní, v rozích nebo vzadu v poličkách.

Zdroj: http://prijemnydomov.sk

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/idealni-kkuchyne-zarizujeme-kuchyni/

1 comment

  1. admin

    ačkoliv se může zdát, že recepty na mnohá exotická jídla, mohou být složitá, opak je pravdou, pokud se nebojíte v kuchyni experimentovat

Napsat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít