«

»

Úno 05 2014

Print this Příspěvek

Jak jsem vybíral garážová vrata

garazova vrata web_1352126939S manželkou jsme si chtěli najít příjemné bydlení, znáte to, pro děti panelák není tím nejlepším místem – žádné soukromí, bojíte se, aby se jim venku něco nestalo. To dům je trošku o něčem jiném, vlastní zahrada, spousta místa a každý má své soukromí. A právě proto jsme si vybrali starší domek, který potřeboval zásadní rekonstrukci, ale zase na dobrém místě. Nové parcely jsou většinou někde na okrajích měst. A komu by se chtělo celý život dojíždět i na blbé nákupy.

Postupně jsme přicházeli na další věci, které je potřeba upravit tak, aby byl dům přesně podle našich představ. A právě v té chvíli jsme narazili i na garáž, která rekonstrukci potřebovala, především pak garážová vrata, neboť  ta stará, která hyzdila náš dům, musela jít prostě pryč. Ale kde vzít skutečné odborníky, kteří nám s tímto problémem pomohou? Za dobu, kdy jsme dům opravovali, jsem došel k jednoduchému závěru, vždy je dobré oslovit odborníky, kteří ví o svém řemesle. Nevyužívat jednu firmu na všechno, protože v tom případě se stane vždy průšvih.

Ve středních Čechách je mnoho společností, které nabízejí garážová vrata, ale my chtěli odborníky. Poptal jsem se známých, řešení bylo jednoduché.   Kolega z práce řešil podobný problém, ale o nějaký ten měsíc dříve. Doporučil mi garážová vrata od společnosti Univers, se kterými byl více než spokojený. A právě v tom okamžiku jsem si řekl, proč ne, když mi je doporučuje právě Karel, tak budou jistě v pořádku. Nabídku mají bohatou a především, vědí, co dělají, podle prezentace na internetu mají bohatý sortiment a hlavně, vyrábí garážová vrata na míru, což je obrovskou výhodou. Mnohé společnosti totiž vrata pouze dovážejí, a tudíž nemohou žádným způsobem ovlivnit jejich rozměry. Proto si musíte vybrat nějaký jimi nabízený rozměr a otvor pro vrata se tak musí upravovat. Představa toho, že celý otvor budeme muset zužovat, neboť větší asi jen těžkou uděláme, se mi vůbec nelíbila.

 Nevšední nabídka pro garážová vrata Praha nás tudíž zaujala. Za vrata jsme nemuseli v žádném případě připlácet, což je další trik jiných prodejců. Ano, uděláme vám vrata na míru, ale jejich cena bude dvoj až troj násobná, což je problém pro každého, kdo rekonstruuje. Zbytečné náklady navíc se tak musí eliminovat. Pokud mi Univers nabídli přesně to, co jsem chtěl, nebylo o čem přemýšlet. Ať již chcete vrata Praha či vrata Plzeň, vždy jste v dosahu této společnosti a není problém se domluvit na čemkoliv, co chcete individuálně řešit.

Zvolit barvu a povrch vrat již nebyl takový problém. Ačkoliv znáte to, nejhorší je, když máte na výběr z tolika různých variant, že se nakonec nemůžete rozhodnout, kterou si pro sebe vybrat. Garážová vrata jsou nabízena v sedmi základních barvách, či chcete-li spíše imitaci dřeva, máte na výběr z pěti dekorů. Pokud je vám i toto málo, vyberte si jakékoliv dveře ze stupnice RAL a máte jistotu, že vám bude vyhověno. V takové obrovské škále se totiž již celkem určitě nacházejí přesně ty varianty, které byste si chtěli vybrat i vy sami. Mnohdy jde pouze o originalitu a ta je dostupná právě díky tomu, že máte na výběr z mnoha možností.

Nejvíce nás přesvědčila pro koupi garážových vrat u společnosti Univers jejich jednoduchá firemní politika. Proč investovat do drahé reklamy, což ruku na srdce, dělá mnoho společností. Tato firma jde trošku jinou strategií. Raději nabídne garážová vrata za nejlepší ceny na trhu. Přesvědčit nás o tom, že garážová vrata jsou vytvořena přímo nám na míru, nebyl až takový problém. Zcela jednoduše byl náš otvor na vrata změřen a poté vytvořen přesně podle rozměrů.

Dříve jsem uvažoval ještě o jedné společnosti, která k nám poslala svého zástupce, aby se s námi domluvil na implementaci garážových vrat. Cena nebyla natolik odlišná, ale na druhou stranu, problém se ukrýval zcela někde jinde. Museli bychom celý otvor přizpůsobit právě jejich rozměrovým dveřím, protože to, že by nám vytvořili garážová vrata nám na míru, o tom jsme si mohli nechat pouze zdát. Zde jsme tudíž narazili a raději jsme šli o dům dál, naštěstí společnost Univers nám vyšla maximálně vstříc a za to jim patří náš dík.

Škoda jen, že se společnost Univers specializuje pouze na garážová vrata, neboť mít takovou společnost třeba na novou střechu či kupříkladu zednické práce, byla by rekonstrukce domu a mnoho jednodušší. Ale alespoň, že jsme našli dobrého dodavatele, garážová vrata nám snad budou sloužit.

S ženou jsme byli více než spokojení, jelikož náš dům dostal nový povrchový vzhledový doplněk. Nová garážová vrata. Již nějaký měsíc slouží a jsem stále spokojený. Také proč ne, kdy vrata byly levné a vytvořené přímo nám na míru.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/jak-jsem-vybiral-garazova-vrata/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít