«

»

Lis 22 2013

Print this Příspěvek

Jak pečovat o žumpu

939091_houses___Jestliže k vašemu domku nevede veřejná kanalizace, máte bohužel pouze omezené možnosti, jakým způsobem řešit odpady. Nehodláte-li investovat do drahých domovních čističek odpadních vod, tak už můžete volit pouze a jedině klasickou žumpu či septik. Ta ale také není ničím, co by bylo vyloženě bez jakékoli péče a starostí. Jakou žumpu či septik tedy volit a jakým způsobem se o ni starat?
Jestliže máte pouze malý domek, bude vám určitě stačit pouze menší žumpa či menší septik. Odpadních vod z takovéhoto domku není až tak velké množství. Výbornou volbou je například žumpa mirosep, která je vyrobena z kvalitních materiálů a lze se na ni dlouhodobě spolehnout. Pokud vyberete v menší variantě septik, tak určitě neprohloupíte, jelikož jeho vývoz bude minimální. Více o společnosti Mirosep můžete zjistit zde.
U žumpy bychom ale měli dbát na to, aby se nejednalo o žumpu příliš malých rozměrů, jelikož v tomto případě byste se museli starat o vývoz žumpy mnohem častěji. I proto se vyplatí koupit nepropustnou jímku ve velkoobjemovém provedení. Vydrží tak delší dobu a nebudete ji muset vyvážet. Pokud ale budete mít jakoukoli žumpu, musíte počítat s tím, že vás její vývoz bude ročně stát nemalé finanční prostředky. Žumpa od Mirosep.sk  je nezbytná především do míst, kam nemohou z hlediska ochrany přírody putovat žádné odpadní látky. Septik je naopak ideálnější spíše tam, kde nevadí přefiltrování odpadních vod. Určitě vydrží mnohem déle a nebude jej nutné brzy vyvézt.
Jak do žumpy, tak i do septiku je zapotřebí sypat bakterie, které se starají o efektivní rozklad tuhých fekálií a jiných odpadů. Vybrat si z bakterií je možné vcelku bezproblémově. Ostatně i na webu společnosti Mirosep diskuze prozradí, že přípravků je skutečně hodně. Nezbytné je přečíst si přesné dávkování konkrétních bakterií a četnosti jejich aplikace. Zpočátku jde většinou o týdenní interval a později stačí vysypat bakterie do žumpy jednou měsíčně.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/jak-pecovat-o-zumpu/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít