«

»

Říj 01 2016

Print this Příspěvek

Jak se zbavit graffiti, a to jednou pro vždy?

drevcel-cz_graffiti_cz_nahledovyCo je to graffiti, ví téměř každý. A člověk nemusí být zrovna znalcem moderního umění, aby věděl, že si někteří samozvaní umělci pletou soukromý majetek s legálními plochami. Pokud některý z nich poctil veledílem fasádu vašeho domu, pak vám nezbude, než se postarat o odstranění. Jak toho docílit? Nepřestávejte číst a dozvíte se to.

Graffiti je dlouholetý problém, o čemž svědčí i množství firem, které se zabývají prodejem speciálních přípravků na odstranění barvy ze spreje. K dostání je také speciální antigraffiti nátěr umožňující snadné čištění fasády vždy, když se na ní vyřádí vandal.

Na trhu působí i specializované firmy zajišťující komplexní služby od A do Z. Znehodnocený povrch (fasádu, obvodové zdi, karoserii auta…) perfektně vyčistí a poté aplikují zmíněný antigraffiti nátěr. Problém jim nedělá odstranění barvy z žádného standardního materiálu – poradí si se dřevem, kamenem, betonem i kovem. Odborníci během čištění povrch nijak neznehodnotí a jsou ohleduplní i k životnímu prostředí.

drevcel-cz_graffiti_cz_01

Nejčastější metodou odstranění graffiti je kombinace chemického přípravku a vysokotlakého zařízení s vodou či dalším speciálním prostředkem. Některé firmy používají špičkové technologie na principu tzv. mikroabraze. Pokud byl na znehodnocenou plochu aplikován antigraffiti nátěr, pak je čištění podstatně jednodušší a rychlejší – většinou stačí voda a kartáč.

Nyní již víte, jak na graffiti. Zda se rozhodnete pro čištění svépomocí, nebo se obrátíte na odborníky, je na vás. Berte však v úvahu, že bez předchozích zkušeností není čištění snadné. Již samotný výběr čisticích prostředků vyžaduje znalosti dané problematiky – sáhnete-li po nevhodném přípravku, nedosáhnete stoprocentního výsledku.

Chcete se dozvědět více? Informace najdete na webu odborníků, kteří zajišťují odstranění graffiti v Brně, Praze i dalších městech České republiky.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/jak-se-zbavit-graffiti-a-to-jednou-pro-vzdy/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít