«

»

Čvc 28 2017

Print this Příspěvek

Jak si správně pojistit vlastní bydlení?

Nikdy by vaše nemovitost neměla zůstávat bez pojistky. Riskujete tím jen problémy, které mohou vyústit v hlubokou finanční krizi. Aby pojistka fungovala dobře, musíte si dát pozor na fígle od některých pojišťoven a naučit se poznat výhody a dobrou cenu. Není to složité…

Ani moc ani málo

Existují tři typy pojištění bydlení. Je to pojištění nemovitosti, domácnosti a majetku. U všech hrozí stejný problém, a sice podpojištění nebo naopak stanovení zbytečně vysoké ceny. Přitom je to velice jednoduché. U všech typů se stanovuje pojistná hodnota nemovitosti, tj. její cena. Abyste ji stanovili správně, najděte si čas a vše dobře spočítejte. Rozhoduje hodnota vybavení i cena nemovitosti jako takové. Pokud si s tím nevíte rady, mohou vám pomoci ceny stejně velkých domů nebo bytů, které se prodávají v okolí. Jestliže nejste reálnou cenu schopni stanovit, nechte si udělat odhad.

Podmínky i ceny se liší!

Nikdy nesmíte podepsat pojistnou smlouvu, aniž byste si důkladně přečetli podmínky. Musí v nich být jasně definováno, v jakých situacích vás pojišťovna bude krýt. Co se týče ceny, vyplatí se online porovnání nabídek i sjednání smlouvy. Je to rychlejší a mnohé pojišťovny nabízí při online formě sjednání bonusy. Mezi výhodné bonusy patří pojištění odpovědnosti, které vás kryje v případě, když vy svým neopatrným chováním způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku. Více se o něm dozvíte například v tomto článku.

Sázka na jistotu

V současné době boduje u klientů pojištění Bezpečný domov. Sjednáte ho pohodlně online, dostanete hned 4 bonusy: asistenční službu 24 hodin denně, pojištění bez limitů na elektroniku, sklo a stavební součásti, pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč a pojištění vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy. Nabízí ho pojišťovna ERGO.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/jak-si-spravne-pojistit-vlastni-bydleni/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít