«

Bře 06 2018

Print this Příspěvek

Jak udělat ze špinavé fasády čistou?

V sytých barvách a bez nečistot – tak vypadají fasády novostaveb. Postupem času se však každá fasáda promění k nepoznání, což má vliv nejen na estetiku, ale také na funkčnost a životnost materiálu. Jedinou možností, jak fasádě vrátit původní vzhled, je důkladné čištění. Podle odborníků je vhodné proces opakovat pravidelně v časovém horizontu pěti až osmi let. Zateplené fasády je vhodné mýt ještě o něco častěji. Jak na to?

Co může fasádu znečistit?

Fasáda musí celoročně odolávat působení vnějších vlivů (déšť, vítr, UV záření…). Mimo to se na ní průběžně zachytávají nečistoty v podobě prachu, bahna či mikroorganismů (mechy, lišejníky, plísně a řasy). V ještě horším případě se může na fasádě vyřádit vandal a zanechat na ní graffiti.

Proč fasádu čistit?

Důvodů je více. Kromě udržení trvale pěkného vzhledu je to například navrácení původního mikroklimatu (špinavá fasáda ztrácí své vlastnosti) a zvýšení tržní ceny domu. Nemovitost se špinavou fasádou se prodává podstatně hůř než dům, který je na první pohled udržovaný.

Jak na čištění?

Jak vyčistit fasádu, aby vypadala jako nová? Klíčová je vhodně zvolená technika podle druhu znečištění. S prachem a jinými obyčejnými nečistotami si poradíte vlastními silami. Stačí se chopit kartáče a omýt povrch demineralizovanou vodou.

S nečistotami, které pronikly do hloubky fasády, si však bez profesionální techniky poradíte jen těžko. Budete tedy muset kontaktovat firmu, která se na čištění fasád specializuje. Technik určí efektivní postup na základě analýzy a vzorového čištění.

Jednou z velmi efektivních metod čištění fasády je pískování. Jedná se o tlakové čištění pískem, kdy abrazivo (směs vody a písku) naráží na znečištěný povrch rychlostí až 300 m/s. Díky této technologii si odborníci poradí i s graffiti.

Spoustu dalších informací o čištění fasád najdete na www.ars.cz.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/jak-udelat-ze-spinave-fasady-cistou/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít