«

»

Bře 02 2016

Print this Příspěvek

Jak vybrat kvalitní zahradní altán

Párty stan velkýStylové kryté zahradní posezení je mnohdy nedílnou součástí zahradního prostoru. Pokud takový prostor na vlastní zahradě nebo v sadu nemáte a spoléháte jen na přízeň počasí, může se vám to při plánování akcí zle nevyplatit. I proto je vhodné poohlédnout se po zahradním altánu, jenž dokáže chránit nejen před sluníčkem, ale i před deštěm. Sehnat lze spousty nejrůznějších modelů. My se na ně soustředíme zejména z pohledu jejich vlastností. Při nákupu byste na následující aspekty měli určitě brát ohled.

Kvalita konstrukce i látky

V první řadě je nutné zkontrolovat materiál, z něhož je vyrobena konstrukce. Optimální jsou hlavně nerezové tyče anebo konstrukční materiál z hliníku. Podívejte se na celkovou nosnost, barvu a také další charakteristiky. Zahradní altán musí být potažen odolnou látkou. Ta musí chránit před sluníčkem a i před mírným deštěm. Její součástí by tedy měla být UV vrstva a v nespolední řadě i voděodolný potah.

Tvar a celkové provedení

Velmi důležité je brát v potaz i tvar a celkové rozměry altánu. Ty nejmenší dokážou totiž ukrýt pouze jednu až dvě osoby. Optimální pro nejrůznější akce jsou párty stany, jež se vyznačují nejen spoustou místa v interiéru, ale i bočnicemi a případně okny. Velké modely dokážou klidně efektivně zakrýt i 30 osob a mohou se zde za každého počasí konat nejrůznější společenské akce. Z tvarů lze vybírat klasické altány, nůžkové stany a mnohé další varianty.

Stylové barvy

Určitě byste měli dbát i na barevné odstíny zahradních altánů. Klasiku představují hlavně kompletně bílá provedení. Díky neutrálnímu odstínu se hodí do jakýchkoli zahrad a sadů. Pokud máte raději trochu extravagance, rozhodně mohou moc hezky vypadat i altány modré, červené anebo zelené. Je ryze na vás samotných, jaký odstín se bude do vašeho zahradního prostoru hodit.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/jak-vybrat-kvalitni-zahradni-altan/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít