«

»

Říj 25 2016

Print this Příspěvek

Kdy je třeba řešit sanaci zdiva

Sanace zdivaVlhkost dokáže v negativním slova smyslu v jakémkoli objektu doslova divy. Pokud se neodhalí včas, může vést i k nezbytnosti celkové demolice daného objektu. Navíc se podílí i na dlouhodobých zdravotních obtížích. Právě proto se soustředíme především na správnou diagnostiku vlhkosti zdiva, dále se budeme věnovat dopadům přílišné vlhkosti v interiéru na lidské zdraví a v neposlední řadě doporučíme odborníky na sanace zdiva. Získáte tak komplexní informace z této oblasti.

 

Jak se jednoduše pozná přílišná vlhkost zdiva?

Diagnostiku vlhkosti konkrétního objektu můžete bez problémů provést pouze pohledem. Na zdech je většinou patrná vlhkostní mapa vyznačující se barevnými odlišnostmi od klasické stěny. Vlhkostní mapy nemusejí být nutně jenom ve sklepích a v místnostech, které dokonale nedýchají. Často je lze najít bohužel i přímo v obytné části objektu. Například v obývacím pokoji anebo dětském pokojíku vypadají nevzhledně, a navíc mohou nepřímo způsobit zdravotní problémy.

Nenechte plísně a mikroorganismy bujet

Jestliže dojde ke zvýšení relativní vlhkosti nad 80 % a u omítky se hranice přehoupne přes 4 %, dochází ke vzniku ideálního prostředí pro vznik a život mikroorganismů. Typické jsou hlavně houby a plísně. Právě jejich spóry mají negativní vliv na lidské zdraví. Pobyt v takovýchto prostorách je z hygienického hlediska naprosto nepřípustný. Dochází totiž ke vzniku alergických reakcí, jež mohou člověka bezprostředně ohrožovat i na zdraví. Vznikají dýchací obtíže a rozvíjí se chronická onemocnění.

Spolehněte se na specialisty

Ať už potřebujete řešit sanace v celém objektu, anebo pouze v některé části, vyplatí se vsadit na profesionály. Podřezání zdiva a mnohé další činnosti svépomocí komplexně fakticky nevyřešíte. Výbornou volbou je společnost Izolace Hroz, která se o vše postará, vaše bydlení bude zbaveno vlhkosti a vy si budete opět užívat čerstvého vzduchu.

 

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/kdy-je-treba-resit-sanaci-zdiva/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít