«

»

Bře 09 2014

Print this Příspěvek

Plánujete mít u rodinného domu zahradu?

a-little-piece-of-paradise-1380420-mStavíte rodinný dům? Pokud chcete smysluplně využít svůj čas i peníze, urychleně vyhledejte zahradního architekta. Možná to ani netušíte, ale bydlení v rodinném domě je o pobytu a pohodě za jeho obvodovými zdmi – v zahradě. Otázkou je, proč se zahradou zabýváme až na posledním místě.

Pokud se pouštíte do stavby rodinného domu, samozřejmostí je dobře vypracovaný projekt, jako předpoklad kvalitní a hlavně úspěšné realizace. Na začátku je důležité, aby se v novém domě nacházel velký obývací pokoj, komora či pracovna, tedy vše, co vám momentálně ve vašem domově chybí. Neřešíte, jestli tam bude červená, nebo bílá sedačka, důležité je, aby se v projektu počítalo s dostatečně velkým prostorem na velkou sedačku, komoru a pracovnu. Celý seznam přání postoupíte architektovi nebo si vyberete vhodný katalogový projekt. Spolehnete se na někoho, kdo má množství informací, neuvěřitelnou představivost a uvědomuje si spoustu souvislostí, o kterých nemáte ani tušení .

Do samotné realizace se již architekt nepouští. Architekt se naplno věnuje své profesi – navrhuje, projektuje a čaruje s prostorem. Samotnou stavbu přenechává jiným odborníkům. Totéž platí i pro zahradu a práci zahradního architekta . Můžete se sice obrátit na zaměstnance z nedalekého zahradnictví, ale pokud stavíte dům, také se nespoléhejte na kreativitu šikovného zedníka nebo elektrikáře. Ti totiž při své práci vycházejí z předem vypracovaného projektu, který určí, kde budou zdi a jak se rozmístí elektrické vedení. Zahrada by měla projít podobným postupem – nejprve projekt, pak stavba (chodníky, terasy, zídky) a až nakonec se ke slovu dostanou šikovní zahradníci. Ti podle projektu vysadí právě ty červené růže, o kterých jste na začátku snili. Při vypracování projektu je vhodné začít s jednoduchým konceptem, který vyřeší logiku uspořádání prostorů přesně jak uvnitř domu.

zdroj: mojdom.zoznam.sk

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/planujete-mit-u-rodinneho-domu-zahradu/

1 comment

  1. admin

    plánujete-li si vybrat prodej bytů Brno, zcela jistě není nutné plánovat zahradu, ale chcete-li si užít pohody a klidu, rozhodně by to nějakou zeleň chtělo

Napsat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít