«

»

Lis 20 2013

Print this Příspěvek

Podle čeho vybírat krb

1346697_firewoodsTeplo krbu je v každém případě úplně jiné, než je tomu u klasického vytápění rodinných domků plynem anebo jinými způsoby. Dnes se hlavně z tohoto důvodu prakticky v každém rodinném domku nachází moderní kvalitní krb, který dovede celkový dojem z prostředí interiéru maximálně vylepšit. Výběr krbu není určitě nejjednodušší, a tak je nezbytné si všechno předem promyslet. Na co tedy klást hlavní důraz při výběru tohoto důležitého komponentu do domácnosti?
V první řadě bychom se měli rozhodnout, jestli budeme chtít domů bio krb aneb krb klasického provedení. V rodinných domcích si ale najdou své místo spíše klasické krby z http://www.krbtech.sk/. U těch bychom měli dbát na to, jestli potřebujeme krb pouze na vytvoření příjemné atmosféry, anebo na kompletní vytápění domu či na ohřev teplé vody. U prvně jmenované varianty stačí řešit krb pouze klasickým způsobem, tedy zakoupením krbové vložky, která se integruje do těla postaveného krbu ze šamotových cihel. Jestliže chceme z krbu vytěžit co nejvíce tepla, pak je ideální volit teplovodní krby. Ty jsou schopny perfektně rozvést teplo kompletně po celém interiéru. Více o nich si můžete zjistit na tomto odkazu.
Teplovodní krby se spíše hodí do patrového rodinného domu, kdy jde teplo směrem nahoru. Jinak ale není problém koupit čerpadlo i do klasického bungalovu. Pokud již máte doma krb, tak je vhodné opatřit jej i výměníkem, díky kterému je možné ohřívat vodu. Teplovodní krbové vložky s výměníkem to bez potíží dokážou a v zimním období tak nebudete muset platit za ohřev vody elektřinou. V létě sice takto vodu ohřívat nebudete moci, nicméně když si člověk vezme, jak dlouho se přes rok topí, tak využití ohřevu teplé vody bude maximální. Musí se ale počítat s tím, že se bude topit každým dnem. Pokud nebudete topit, pak musí vodu ohřívat elektrický záložní zdroj. Úspora díky ohřevu vody prostřednictvím výměníku bude maximální.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/podle-ceho-vybirat-krb/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít