«

»

Led 23 2014

Print this Příspěvek

Protipožární dveře ochrání váš majetek

Koupi dveří ve vašem interiéru byste neměli nijak podceňovat, jelikož právě dveře jsou schopny zabezpečit interiér domu před chladem a také před nekalými živly, které vás mohou bohužel někdy navštívit. Moderní dveře lze řešit různými způsoby, nicméně je třeba u nich dbát na spoustu věcí. Jednou z nich je mimo jiné i protipožární ochrana. Ta se vztahuje většinou na dveře, které se nacházejí v některých místnostech, jež jsou na požár poněkud náchylnější, než je tomu u ostatních. V současné době není problém vybrat skutečně kvalitní protipožární dveře, které vás dokážou v případě i hodně náhle a nečekaně vzniklého požáru maximálně ochránit.

Je vcelku jasné, že když začne hořet, požár se velmi rychle bude šířit a nic moc z hmotného majetku nezachráníte. Můžete ale ochránit to nejcennější, co doma máte- sebe a vaši rodinu. Uvažte především fakt, že protipožární dveře začnou skutečně hořet až v momentu, kdy již budou další součásti interiéru kompletně na prach. Protipožární dveře sice nejsou konstruovány tak, že by odolaly ohni úplně, ale oproti klasickým dveřím budou zhruba 20 minut doutnat, než začnou opravdu hořet. Tento čas je ideální pro to, abyste mohli interiér konkrétního domu opustit a zachránit se tak před jeho zřícením vlivem požáru anebo před ohněm samotným.

Mimo protipožárních dveří jsou pochopitelně důležité i další protipožární součásti konkrétního domu. Jedná se třeba o protipožární sádrokarton, který se dává na strop okolo krbových kamen anebo krbu jako takového. Zapomenout ale nelze ani na další prvky, mezi které se řadí protipožární schody do patra. Ty by měly být také zabezpečeny proti šíření ohně. Pokud si zabezpečíte váš dům skutečně precizně, pak budete mít jistotu, že se vám při případném požáru nic nestane. Vaše zdraví je ostatně tím nejcennějším, co máte.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/protipozarni-dvere-ochrani-vas-majetek/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít