«

»

Zář 24 2013

Print this Příspěvek

Vytápění plynem – Jak ušetřit?

Současným trendem na trhu s energiemi je zdražování. Nejen, že dochází ke zvyšování cen elektřiny, ale také plynu. To nepotěší rozhodně obyvatele domů, které jsou vytápěné plynem. Dnes plyn používá na 2,5 milionů domácností. Patříte-li do tohoto čísla i vy, budete hledat všechny možné způsobit, jak co nejvíce peníze za plyn ušetřit.

Hledáte-li způsob, jak ušetřit za vytápění, vaření či ohřev vody, aby se faktura za plyn nestávala noční můrou, začněte šetřit změnou dodavatele této komodity. Každý dodavatel plynu má nastavené jiné sazby, které se liší i v závislosti na kraji. A tak můžete nemalé částky ušetřit pouhou změnou současného dodavatele. Abyste neprocházeli ručně ceníky jednotlivých společností, existuje online nástroj zvaný srovnání cen plynu. Do formuláře zadáte informace o vaší roční spotřebě a bydliště a na základě těchto údajů vám budou vypočteny sazby u jednotlivých dodavatelů. Nabídky společností se seřadí od nejlevnější po nejdražší.

Na prvním místě se objeví levný plyn, se kterým můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně. Ale objeví-li se jako první společnost, od které momentálně levný plyn odebíráte, ale i přesto nejste s částkou za spotřebu plynu spokojeni, musíte udělat další opatření.

Kombinujte vytápěcí systémy

Vysokou úsporu může přinést ideální kombinace vytápěcích systémů. Počasí je nevyzpytatelné a nikdy nevíte, kdy se ochladí tak, že budete muset doma přitopit. Abyste během roku nepoužívali zbytečně kotel ústředního topení při náhlém ochlazení, je výhodné mít v domě ještě přídavné topení, jako je krb, přímotop, klimatizační jednotka (některé umí nejen chladit, ale i topit).

Dalším šetřícím opatřením je výměna starého kotle za nový, čímž se může spotřeba snížit až o 30 %. Ale jako první by měla být vždy použita kalkulačka ceny plynu za m3, abyste zjistili, zda jste opravdu u správného dodavatele.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/vytapeni-plynem-jak-usetrit/

1 comment

  1. admin

    pokud řešíte podlahové vytápění, rozhodně nezapomeňte na to, že krytina na podlahové vytápění by měla být opravdu kvalitní

Napsat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít