«

»

Čvn 27 2013

Print this Příspěvek

Zásady výběru oken do dřevostavby

03052011368.jpg_smallStavba nového domu si bezesporu vyžaduje mnohá specifika, která nelze opomenout. Ne jinak je tomu i u dřevostaveb, jež patří mezi nejoblíbenější stavby současnosti. Základem každého domu jsou především okna, na která je nutné se specializovat a přemýšlet o mnohých detailech ohledně oken ještě dříve, než se začne stavět.

Podívejme se tedy na základní zásady, jimiž bychom se měli při výběru takovýchto oken řídit. V první řadě se musíme soustředit na dlouhodobě stabilní konstrukci jak rámu oken, tak i jejich křídel. Plastové profily musí být maximálně pevné a vyztužené pozinkovanými ocelovými profily. Plastová okna do dřevostavby musí mít také nezbytně výbornou tepelnou izolaci, která počítá s tím, že bude vyloučeno povrchové rosení. Ideální je koupit pěti a více komorové plastové profily. Stavební hloubka by měla jít od 70 milimetrů nahoru. U dřevěných profilů se spodní hranice pohybuje na 78 milimetrech.

Určitě je vhodné koupit i takové profily, u nichž je oddělena dešťová a větrná zábrana. Kamenem úrazu se stává v některých případech i těsnící systém. Ten musí mít dlouhodobou životnost. Ideální je najít si takové, těsnící gumy, které jsou vyrobeny třeba z EPDM silikonu. Zapomenout bychom neměli ani na celoobvodové kování, které má dostatečné množství zavíracích otvorů, které lze pohodlně seřizovat. Montáž oken se neobejde ani bez zajištěné dilatace. Povrchové rosení zde nesmí vznikat. Vlhkost by mohla celkově zakomponování designově hezkých oken degradovat, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Úplně ideální je přečíst si mimo tyto informace i mnohé odborné články, které mohou člověku přinést ještě další detaily, které je třeba brát v potaz tehdy, když potřebujete vaši dřevostavbu vybavit okny. Určitě j nutné o oknech přemýšlet ještě před započetím stavebních prací.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/zasady-vyberu-oken-do-drevostavby/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít