«

»

Čvn 21 2013

Print this Příspěvek

Zateplování

Každý dům, který se dnes staví, by měl splňovat základní tepelné normy. Jestliže tomu tak není, pak je pro majitele dané stavby nepřijatelné, aby se v tomto trendu pokračovalo. Volit musí spolehlivé zateplení, které pomůže k tomu, aby nedocházelo ke zbytečným masivnějším tepelným únikům. V současné době lze zateplení staveb řešit hned několika různými způsoby. Asi největší klasikou jsou přitom ale velké polystyrénové desky, které jsou schopny pokrýt kompletně celý vnější plášť budovy. Tyto desky jsou přichyceny šrouby ve velkých speciálních hmoždinkách. Poté co jsou desky umístěny, je nutné je zabrousit, vyřešit špalety okolo oken a dveří a pak jen nanést perlinku a omítnout stavbu. Na šedý plášť stavby pak přijde finální vrstva omítky, která musí stavbu ještě ochránit proti nepříjemné vlhkosti. Patříte-li mezi zastánce ekologičtějších materiálů, než je polystyrén, pak není problém zvolit na zateplení ten samý postup, ale hlavním zateplovacím materiálem se stane minerální vata. Ta disponuje taktéž skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, takže se na ni dá v každém ohledu spolehnout. Vybrat si přitom můžete hned z několika značek vaty a hodit se vám může i na zateplení krovů anebo tropu jako takového.

Permanent link to this article: http://www.drevcel.cz/zateplovani/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít